Prophps HV 95 (Köfte,Sosis,Salam)

Fosfatlar fosforik asitin tuzları ya da esterleridir. İnsan vücudunda alınması gereken temel elementlerden birisidir.Sodyum ve potasyum mono, di-tri fosfatlar et sektöründe kullanılıp E339, E450 , E451 ve E452 kodları ile sınıflandırılırlar.

Besin değeri yüksek taze etlerin soğuk depolama ile uzatılabilen sınırlı bir raf ömrü vardır. Fosfatlar, ileri işlenmiş et ürünlerinin tazeliğinin korunması,  tekstür özelliklerini ve randımanını iyileştirici ve ya geliştirici  bir işlev görerek etin kalitesini istenilen ve standart bir düzeye çıkarırlar.

Fibriler kas proteinlerinin çözülmesinde belirleyici rol oynayan fosfatlar etin su tutma ve gevrekliğinin istenen kalite de olmasını sağlarlar.Nem tutma , emülsiyon stabilizasyonu , renk korumaya yardımcı olarak ete mükemmel bir renk ve doku sağlarlar.Hızlı ve kolay çözünürlük özelliğine sahiptirler.

Sosis, salam , sucuk , jambon , döner , köfte ve taze etlerin üretiminde kullanılabilirler.Ancak fosfatların etteki işlevini tam olarak yerine getirebilmesi ve tadı olumsuz etkilememesi için en yüksek saflıkta olması, uygun türlerin seçilmesi ve uygun dozajda kullanılması gerekmektedir.

Özellikler:

  • Su tutma ve protein yapısını geliştirir
  • Donma ve çözünme kayıplarını azaltır
  • Dilimlenebilirlik ve çiğnenebilirlik özelliklerini geliştirir
  • Doku , renk ve görünümü geliştirir
  • Lezzeti arttırırTemsilcisi olduğumuz dünyanın en kaliteli fosfatlarını üretmekte olan sektör lideri FC Budenheim’in markaları olan Abastol , Carnal serileri ve Azelis olarak tesisimizde üretimini yaptığımız karışım fosfatlarımız olan Prophos serileri ile müşterilerimize çözüm sunmaktayız.


PROPHOS SERİSİ  : Sosis, salam, sucuk, kıyma döner ve köfte gibi et ürünlerine uygun fosfatlar, emülsifiye edici ve yağ bağlayıcı özelliğine sahiptir. Daha sert, sulu ve iyi çiğnenebilir ürünler sağlar. Sektör ve müşteri talepleri doğrultusunda Azelis tesisinde üretilen karışım ürünlerimizdir.