Trikalsiyum Fosfat

Fosfatlar fosforik asitin tuzları ya da esterleridir. İnsan vücudunda alınması gereken temel elementlerden birisidir.
Kalsiyum mono, di, tri fosfatlar pastacılık sektöründe kullanılmaktadırlar.

Fosfatlar unlu mamüller ve fırıncılık sektöründe kabartma ajanları olarak tanımlanır. Ayrıca hamur geliştirici, hamur asitlik düzenleyici ve mineral zenginleştirici olarak kullanılmaktadırlar. Tamponlaştırma etkisine sahiptirler ve mayaların gelişimi için uygun pH ayarlamasını da sağlarlar.

Pasta,kek ve fırıncılık ürünlerinde hacim ve tekstür çok önemli kalite parametreleridir. Her bir ürün için gerekli olan tekstürün sağlanması , hamur kabarmasının standardize edilmesi gerekmektedir.

Bu önemli işlevlerin yerine getirebilmesi için fosfatların reaksiyon hızı ve nötrleştirme indislerinin bilinmesi gerekmektedir. Böylece, hamur kabarma süreci daha kontrollü bir şekilde takip edilebilir. Temsilcisi olduğumuz dünyanın en kaliteli fosfatlarını üretmekte olan CF Budenheim' ın ürünleri standardize edilmiş olup, belli bir reaksiyon hızı ve nötrleştirme indisine sahip  fosfatlardır.

BUDAL ve LEVAL markalarına ek olarak sektör ve müşteri ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış karışım fosfatlarımız ile müşterilerimize hamur, kek ,kurabiye, bisküvi, kek karışımı, donmuş hamur üretimi gibi pek çok alanda kullanabilecekleri çözümler sunmaktayız.